İstanbul’da Nasıl Ucuz Araba Kiralanır ?

İstanbul’da Nasıl Ucuz Araba Kiralanır ?

İstanbul’da Nasıl Ucuz Araba Kiralanır ?

Bir çoğumuz araç kiralamanın çok pahalıya geleceğini düşünür ve bu önyargılarının nedeni bazen İstanbul’da gördükleri ilk fiyata göre tüm piyasanın ortalamasının aynı olacağı düşünmelerinden kaynaklanmaktadır. Ancak, aynı firma içerisinde bile otomobil kiralarken fiyatlar döneme, indirimlere, kuponlara ve araçlara göre değişebilmektedir.

Hangi Kriterlere Göre Araç Kiralanır ?

  1. Aracı daima ofislerden kiralayın! Adrese teslim kiralamalarda ücret yine size ekstra olarak yansıtılacaktır. Bu yüzden araç kiralama yapmadan önce teslim alacağınız ofisi seçerek mevcut seçenekleri görüntülemeniz gerekmektedir.
  2. Aracı kiralayan kişinin sürmesi muhtemel bir kazada aracın sigortasının aktif olması anlamına gelir. Eğer ki aracı kiralayan kişinin dışında biri kullanıyorsa sigortalar devre dışı kalabilir ki, birden fazla kişinin kullanacağı araçların sigortasını yaparken yine ekstra ödeyerek bir kaza durumunda sigortanın masrafları karşılamasını sağlamanız mümkün.
  3. Kiralayacağınız gün sayısı araç kiralama fiyatına etki edecektir. 1 günlük araç kiralamada ödenecek günlük ücretin daima 1 hafta ya da 2 hafta gibi daha uzun sürelerde araç kiralamaktan daha yüksek olduğunu gözönünde bulundurmalısınız. Bu yüzden araç kiralama şirketlerinin fiyatlandırma çizelgelerine göz atıp karşılaştırma yapmanız tavsiye olunur.
  4. Sigorta paketlerine dikkat edin! Genel olarak teklif edilen sigorta paketlerinin LCF, Mini Hasar ve Full koruma paketi olduklarını görürsünüz. Bu sigorta paketlerinin kapsamı arttıkça fiyatı da artacaktır. Risk alarak günlük toplam kiralama bedelini düşürmek sizin elinizde.
  5. Aracı daima teslim aldığınız ofiste bırakın! Aracın teslim alınan yerde bırakılmaması ekstra olarak ücretlendirilmektedir. Bunun anlamı araç İstanbul’da bir ofisten teslim alındıktan sonra farklı bir ofiste bırakılırsa bu iki ofis arasındaki her km ekstra ödeme yapılmasını gerektirir.
  6. Aracağı kiralayacağınız sezona göre fiyatlar değişmektedir. En düşükten en yükseğe fiyatlar kış, ilkbahar, sonbahar ve yaz olarak değişkenlik değişmektedir. Aynı zamanda araç kiralama piyasasında 1 Ekim – 30 Mart kış, 1 Nisan – 30 Mayıs ilkbahar, 1 Haziran – 1/30 Temmuz yaz, 1 Temmuz/Eylül – 1 Ekim sonbahar olarak sayılmaktadır. Bu yüzden bu sezonlara dikkat ederseniz bir kaç gün farkla daha düşük fiyatla araç kiralama imkanı bulabilirsiniz.
  7. Bayram tatillerinde araç kiralama fiyatları daima yüksek olur. Bunu da dikkate almalısınız.
  8. Navigasyon ve bebek koltuğu gibi ekstralar yine hesabınıza eklenecektir. Bu yüzden eğer ki mümkünse herhangi bir ekstra isteğinde bulunmayın.
Kredi kartsız araba kiralama için anasayfamıza tıklayınız.
Whatsapp Telefon