En İyi Kiralık Araçlar Nelerdir?

En İyi Kiralık Araçlar Nelerdir?

 

Araç kiralama

Araç kiralama firmalarında araç tipine, benzin-dizel kullanımına göre, boyutuna, araç yılına ve lüks oluşuna göre farklı kriterlerde değerlendirmeler yapılmaktadır ve bu değerlendirmelere göre kiralacanak araçların fiyatları değişmektedir. İhtiyacınıza göre bu araçlar arasından en doğru seçimi yapmak için farklı kriterler baz alınabilir.
En İyi Aracı Bulmak İçin Araç Kiralama Kriterleri Nelerdir?

Araç kiralarken, nasıl ve nereden araç kiralayacağınız

Rent a Car firmlarından araç kiralarken, nasıl ve nereden araç kiralayacağınız dışında hangi aracı kiralayacağınız da önemlidir. En iyi aracı kiralamak bazen de aracı nerede ve hangi şartlarda kullanacağınızla ilişkilidir.

Günlük işlerde, şehiriçi kullanımlarda özellikle dikkat edilmesi konular araç içi rahatlık ve düşük yakıt tüketimi olmaktadır. Bu konuda en çok önerilen ve kullanılan araçlardan biri Ford Fiesta olmaktadır. Bu araçların iç mekan genişliği ve rahatlığı ve düşük yakıt tüketimi bu araçları kiralamada cazip kılmaktadır. Ayrıca, şehiriçi kullanımda tercih edilen araçlardan bir diğeri ise Hyundai Era olmaktadır. Bu araçların ise en büyük özellikliği iç mekan konforunun yüksek oluşu ve özellikle sıcak yaz günlerinde klimasının güçlü klimasının oluşu ilgi çekici yapmaktadır.

Rent a Car

Şehirdışı kullanımda ise önemli olan özellikler geniş iç hacim, geniş bagaj hacmi ve düşük yakıt tüketiminin bir arada olmasıdır. Bu yüzden genel olarak şehirdışı kullanım için en iyi araç olarak gösterilen araç Ford Mondeo olmaktadır. Yüksek yakıt tasarrufu, geniş kullanım ve bagaj hacmi ve şık görünümü bu araçları spesifik kullanımlarda en iyi araç olarak göstermektedir.

En İyi Kiralık Araçlar Nelerdir
En İyi Kiralık Araçlar Nelerdir

Düğün, kutlama ve özel günler

Bunların yanısıra bazı özel kullanım alanları için de Rent a Car firmalarında tavsiye edilen araçlar bulunmaktadır. Örneğin, kırsal alan kullanımı için tavsiye edilecek araçların asfalt yol dışı kullanım için özel tasarlanmış mümkünse 4x4 araçlar olması, yolda bırakmayacak ve güvenilirliği önem taşır. Bu tip araçlar için Toyota Hilux gibi pickup tarzı arazi araçları hem yük taşımak, hem güvenlik hem de güçlü bir araca sahip olma konusunda avantajlıdır. Ayrıca, Toyota Hilux dizel oluşuyla da arazi araçlarının yüksek yakıt tüketimini bertaraf etmektedir.
Düğün, kutlama ve özel günler için ise lüks araçlar tercih edilmektedir. Lüks araçlar arasında araç kiralamada en çok tercih edilen markalar BMW ve Mercedes olmaktadır. Konu BMW ve Mercedes olunca farklı modeller talep görebiliyor.
Kredi kartsız araba kiralama için anasayfamıza tıklayınız.

Whatsapp Telefon