istanbul yeni havalimanı kredi kartsız araba kiralama

İstanbul’da havalimanları günlük bazda oldukça yoğun yerler arasındadır. Ülkemizin havacılık alanında dışa açılan penceresi olan İstanbul yeni havalimanı ile havayolu ulaşımındaki stratejik önemini artıracaktır. Yeni havalimanı şehir merkezine yaklaşık 35 km mesafededir. Büyük bir alana kurulan ve kapasitesi de oldukça büyük havalimanının yolcu sirkülasyonu çok yüksek olacaktır. Buraya gelecek olanlar ya da uçaktan indikten sonra gidecek olanlar mutlaka çeşitli ulaşım araçlarına ihtiyaç duyacaklardır. Bunun için İstanbul yeni havalimanı araba kiralama hizmetleri de her daim hazırdır. Profesyonel bir şekilde havalimanı öncesi ive sonrası ulaşım hizmetleri araba kiralamalar ile sağlanacaktır.

İstanbul büyüklük ve tarihi açısından üçüncü havalimanını hak eden bir şehirdir. Havalimanının önemli özellikleri uluslararası arena da adeta dudak uçuklatır şekildedir.

Hava limanları; uçaklar, kontrol kuleleri, terminaller, pistler ve uçak, yolcu ve kargoya doğrudan hizmet eden diğer tesisler de dahil olmak üzere, uçakların faaliyet gösterdiği yerler olarak önemli bir ulaşım alanlarıdır. Dolayısıyla havalimanı denilince ilk akla uçak gelir. Arkasından uçağı kullanabilecek yolcular hafızalarda yer edinir. İstanbul’da açılacak olan yeni havalimanı ile çok büyük bir kompleks oluşturulmuştur. Bu komplekse şehir merkezinden ulaşım sağlamak için araba kiralama faaliyetleri gerekli bir husus olacaktır.

Yaklaşık 40-50 yıl öncesi havaalanlarındaki ticarileştirme süreci ve sonrasında havaalanları özerkleştirme çalışmaları sonucu daha rekabetçi ve pazar odaklı bir havaalanı endüstrisinin ortaya çıkmıştır. Bu kapsamda özel sektör mantığı ile yönetim de buralarda hakim olmaya başlamıştır. Ayrıca havalimanlarına gelişi ve gidişler de çeşitli ulaşım araçları ile daha kolay hale gelmiştir. Örneğin havalimanındaki araba kiralama faaliyetleri bu döngünün bir parçası durumuna yerleşmiştir.

Havalimanı içindeki ve yakınındaki tüm işletmeciler müşteri memnuniyeti ve sadakatini arttırmak için gerekli yöntemleri uygulamaya başlamıştır. Ayrıca kendilerini rakiplerinden ayırmak ve farklılaşmak için havaalanları civarında bir marka haline gelmeye çalışmışlardır. Örneğin İstanbul yeni havalimanı için tüm ulaşım ya da diğer ihtiyaçlar profesyonelliği gerektirecektir. Buradaki araba kiralama faaliyetleri de olması gerekenden daha iyi yapılmaya çalışılacaktır.

Tüm süreçlerin yönetimi için pazarlama stratejileri oluşturulacaktır. Havalimanı pazarlama stratejileri içerisinde tüm ihtiyaçların en iyi şekilde karşılanması bulunmaktadır.  Ayrıca tüm açılardan havalimanı markalama da önemli stratejilerden biridir. Örneğin havalimanı için hizmet edecek bir araba kiralama faaliyetleri bile bu kapsamda değerlendirilmelidir.

Whatsapp Telefon