bodrum havalimanı araba kiralama

Bodrum Havalimanı araba kiralama sorgu sayfasına hoş geldiniz. Araç kiralayarak doyasıya seyahatin tadını çıkarmak sizlerin elindedir. İstediğiniz sürelerde bir araç kiralayarak gezip görmediğiniz yerleri görerek gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Böylece daha az maliyete daha fazla seyahat etme imkanına kavuşmuş olursunuz.

Araç kiralarken tüm hizmet alımlarında olduğu gibi insanlar aynı zamanda ucuz olmasını ister. Hem ucuz bir şekilde araç kiralamak hem de kaliteli bir hizmet görmek herkesin aslında hakkıdır. Yerli ve yabancı turistler özellikle internet ortamında inceleme yaparak araç kiralama işlemlerini kaliteli ve ucuz hizmet bağlamında araştırmaktadır.  

Araç kiralamanın çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Tüm yöntemlerde ise dikkate alınması gereken çeşitli hususlar bulunmaktadır. Örneğin kiralama süreci nasıl işleyecektir bunun ilgilisi tarafından iyi şekilde bilinmesi gerekmektedir. Kiralama süresince araç sorumluluğu ve dolayısıyla tehlike kiracının üzerinde bulunmaktadır. Finansal kiralamadan ayrı olarak sözleşme bitiminde sorumluluk devri yapılmamaktadır. Kiralama süresinin bitiminde aracın sorumluluğuna hala daha sahip olan kiracı, sözleşme zamanı boyunca; bakım, tamirat, iklim değişikliğine göre donanım tedariki, asistans ve çekici hizmetleri ile beraber kasko, trafik sigortası, bandrol, vize ve diğer bütün vergileri de yükümlülüğü altına almaktadır.

Araç kiralama hizmeti, her yöne çekilebilen bir kiralama şeklidir. Sözleşmelerinin vadelerinin yasa ile saptanmış bir sonlandıramama vakti bulunmamaktadır, tam tersine anlaşma durumunda tarafların vadesinden evvel sözleşmeyi feshetme şansları bulunmaktadır.

Uzun süreli sözleşmelerle destek sağlanan kiralama seçeneği olan uzun süreli araç kiralama işleminde araçlar teslim esnasında teslimat belgeleri ile işletme üzerine zimmetli olmakta ve bu şekilde sözleşmeler daha kuvvetli bir duruma sokulabilmektedir.

Kiralama ücretleri Türk Lirası, Dolar, Euro şeklinde olabilmektedir Türk Lirası ücretlerle gerçekleştirilen anlaşmalarda yıllık bazda enflasyon artışları ön planda tutularak ücretlere TÜFE odaklı bir zam yapılmaktadır. Uzun süreli kiralama sözleşme temeli ile sektör içerisinde bulunan tehlikelerin önemli kısmını egale edebilecek özelliği içinde barındırmaktadır. Sözleşmeler ile kiralama şirketi, alıcı olan şirketin hizmet desteğini de sağlamakta, araca ilişkin olası maliyetlerin önemli bir bölümünü de üstlenmektedir.

Araç kiralama sektörü; kapsamında çok sayıda ve değişik opsiyonlarda araç barındırmak halinde olan birimlerin araç filolarının idaresinin ve yükümlülüğünün bu hususta uzmanlaşmış kuruluşlarca üstlenilip farklı bir uygulama hususu şeklinde firma bazında yapılan bir sektördür.

Whatsapp Telefon