araba kiralama istanbul

araba kiralama istanbul sorgu sayfasına hoş geldiniz. Ecomax car rental araba kiralama istanbul ofisimizden aracınızı kiralayın ve güvenli bir sürüşün keyfini çıkarın.0216 426 00 14

İstanbul’da araç kiralama İstanbul’u gezip görmek için ideal bir ulaşım sistemidir. Bu sistem ilgililerin beklentisi doğrultusunda gelişirse İstanbul’a gelen yerli ve yabancı turistlerin sayısında artış olacaktır. İstanbul’da hem kısa süreli hem de uzun süreli araç kiralamalar yoğun bir şekilde devam etmektedir.

İstanbul araba kiralama

İstanbul’da araç kiralama faaliyeti gün geçtikçe gelişim gösteren bir sektördür. Araç kiralamanın ilk zamanlarına bakıldığında; İnsanlar ürün taşımak veya gezintiye çıkıp çok sayıda bireyin aynı araç içerisinde seyahat etmesine olanak sağlamak için oluşturulmuş bir sistemdir. İstanbul’da bu durum zaman içinde özel binek araçlarından değişik olarak kapalı kasa araçlara, ufak kamyonlara, minibüslere gereksinim duydukları anda araç kiralama hizmetine dönüşmüştür.  

Süresi bir seneye dek devam eden, günler ve aylar olarak isteği geçilebilen kısa süreli kiralamada kiralama işlemini gerçekleştiren işletmeler açısından, uzun süreli kiralamaların kazancından çok daha fazla kazanç sahibi olma imkânı mevzu bahis haline gelmiştir.

İstanbul’da kısa süreli kiralama, turizm odaklı durumda aylara göre değişkenlik göstermektedir. Kısa zamanlı kiralamalar için sık görülen hizmet bağlantısı ve havalimanları içerisinde bulunan bürolar çok büyük bir avantaj kazandırmaktadır.

İstanbul’da yerli ya da yabancı turistler, işletmeler, devlet kuruluşları, yardım hizmeti veren işletmeler, yurt dışı asistant işletmeleri, turizm temsilcileri kısa zamanlı kiralamanın kitlesi içinde yer alanlardır. Ayrıca günlük kiralama işletmeleri kısa zamanlı kiralama işlemlerinde filo kiralamanın tersine birbirlerinin de müşterisi konumuna gelerek yardımlaşabilmektedirler.

İstanbul’da uzun süreli araç kiralama, kişi ve işletmelerin araç gereksinimlerine yanıt verebilme üzere bir yıldan daha fazla süreli sözleşmelerle yapıldıkları kiralama faaliyetidir. Bu kapsamda uzun zamanlı kiralamalar, filo kiralama veya operasyonel kiralama şeklinde de ifade edilebilmektedir. Uzun zamanlı araç kiralama hizmeti bireyler tarafından da alınabileceği gibi, aslında vergisel avantajların olması sebebiyle işletmeler tarafından talep daha fazla görülmektedir. İşletmeler uzun zamanlı kiralama ile araçlarının finansmanını yaparken, donanım ve hizmet desteğine sahip olma ve vergisel avantajları elde etme şansını da yakalamaktadırlar

Uzun süreli araç kiralama, kiralamanın hususi bir çeşidi olan faaliyet kiralaması özelliklerini içinde barındıran bir yapıdadır. Bu bakımdan sektörün faaliyet kiralamasının bir kısmı olduğu söylenebilmektedir. Zira müşterilerin isteklerine göre araç seçilmekte, kiralama işlemini gerçekleştiren diğer bir deyişle kiracı konumunda bulunan işletme tarafından finanse edilerek müşterinin hizmetine sunulmaktadır.

Whatsapp Telefon